Sponsorlu Bağlantılar

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

Her kadın güzel ve bakımlı olmayı tercih eder. Bu nedenle de erkeklere oranla estetik operasyonlar, kadınlar tarafından daha çok tercih edilen işlemlerdir. Yüz hatları başta olmak üzere tüm vücut için yapılan birçok estetik operasyon vardır. Bu operasyonlar arasında en çok tercih edilen operasyonlardan birisi yanak dolgusudur.

Yanak dolgusu, yüz hatlarını keskin hale getirmekle birlikte aynı zamanda zayıf ve çökmüş yanak görünümünü ortadan kaldırır. İnsan vücuda zarar vermeyen bir dolgu maddesi ile yapılan bu estetik operasyon, son derece kolay ve hızlı bir işlemdir.

Yanak dolgusu fiyat konusu kadınlar tarafından merak edilen konulardan birisidir. Son dönemlerde kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlarsan birisi haline gelen ve genel yüz güzelliği denildiğinde birçok kişinin aklına gelen yanak dolgusunun, kim tarafından ne derece uzmanlıkta yapıldığı önemli bir detaydır. Yanakların çökük olması ya da aşırı zayıf olması gibi durumlar yüz güzelliğine gölge düşüren en önemli etkenlerdir.

Yanaklarda meydana gelen yaşlanmaya ya da yapıya bağlı oluşan deformeleri yanak dolgusu gibi kolay bir işlem ile ortadan kaldırmak mümkündür. Yanaklarınız zayıfladıysa ve yanaklarınızda hacim kaybı yaşıyorsanız uygulanabilecek en doğru ve etkili estetik müdahale olacaktır. Müdahalenin şekli ve yöntemine göre yanak dolgusu fiyat değişebilir.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yüz hatlarında değişiklik yapmak isteyen, zayıf ve çökük yanak görünümünden kurtularak alımlı bir yüz hattına sahip olmak isteyenler için yanak dolgusu fiyat konusu önemli bir detaydır. Ancak bu konuda genel bir işlemden bahsederek tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Her hastanın yüz hatları ve sorun yaşadığı noktalar farklıdır.

Her kişiye yapılan yanak dolgusu işlemi, uygulanan yöntem farklıdır. Bununla birlikte bu işlemi yapan her merkezin kendi fiyat politikası vardır ve bu fiyat politikaları doğrultusunda fiyatlandırma yaparlar. Bu nedenle de fiyatlar kişiden kişiye değişen bir işlem olması ve her merkezde farklı fiyat politikası uygulanması sebebi ile fiyatlar değişkenlik gösterir.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesinde en az burun kadar önemli olan ve yüzün orantısını sağlayan çene; yaşlanma, orantısızlık ve yapısal bozulmalar gibi nedenler ile şekil bozukluğuna neden olabilir. Bu gibi durumlarda daha estetik bir yüz görünümü için çene dolgusu yaptırmak gereklilik haline gelir. Bu noktada işlemin nasıl yapıldığı ve çene dolgusu fiyat konuları büyük önem taşır.

Çene dolgusu, çene bölgesine bir dolgu malzemesinin belirli bölgelerden enjekte edilmesi ile yapılan ameliyatsız bir estetik operasyondur. Çene sarkması, çene zayıflığı ve orantısızlık gibi nedenler ile yapılan çene dolgusu fiyatı da yapılan işleme göre değişir.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusunun yapıldığı dolgu malzemesi özel içerikli ve sağlığa zararı olmayan bir malzemedir. Enjeksiyon yöntemi ile uygulanan çene dolgusu, anestezi olmadan yapılır. Ancak bazı hastaların isteği doğrultusunda lokal anestezi kremleri uygulanır. Daha sonrasında çene bölgesinde istenmeyen bölgede dolgu malzemesi enjeksiyon ile aktarılır.

Çene dolgusu, en fazla 20 dakika kadar süren basit bir operasyondur. Operasyon sonrasında oluşan kızarıklık en geç 2 saat sonrasında tamamen kaybolur. Tıpkı operasyon gibi çene dolgusu fiyat da kişiden kişiye göre değişir.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudak görünümünden memnun olmayan kişiler dudak dolgusu fiyat ve diğer ayrıntıları araştırır. Öncelikle psikolojik olarak fayda sağlayan dudak dolgusu, kişiye özgüven aşılar. Kendisini daha rahat hisseden kişi, girdiği her ortamdan kendisini daha değerli olduğunu idrak eder.

Kişiler kendine her baktığında daha mutlu olur ve bu durumda hayatlarında çok fazla etki eder. Ancak işlem yaptırmadan önce dudak dolgusu fiyat bilgisini edinmeniz gerekir.

Dudak dolgusu fiyat bilgisi kişiye uygulanacak dolgu oranı, işlem ve tekniklere göre farklılık göstereceğinden doğrudan uzmandan bilgi alınmalıdır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu