Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Tipleri Nelerdir?

Vücut Tipleri Nelerdir?

İnsanların vücut tipleri arasında kum saati vücut ve diğerleri gibi türleri vardır. Kişilerin kavuşmak istedikleri vücut tipi genel de farklıdır. En çok ilgi çeken tiplerden biri kum saatidir.

Genel de kavuşulması zormuş gibi görünen gir vücut tipi olsa da çaba sarf edilerek kısa sürede kum saati vücut tipine kavuşabilirsiniz. Bunların dışında elma tipi ve armut tipi vücutlar hakkında detaylı bilgiler de merak edilenler arasında yer alır.

Kum Saati Vücut Nedir?

Kum saati vücut üzerinde bütün kıyafetler oturan ve orantılı olan vücut tipidir.  Giydiği her şey yakışır. Özet tabirle 90-60-90 oranına sahip olan vücut tipidir. Bu oranlar aşağı, yukarı değişiklik gösterebilir.  Vücut tiplerin de en çok dikkat edilen husus, alt beden ve üst beden arasındaki orandır.

Eğer orantı varsa, vücut güzel durur ve kilo alınsa dahi, kötü bir görüntü oluşmaz. Kum saati vücut tipine kavuşmak isteyenler, düzenli ve sabırlı bir şekilde spor yaparak, bu tipe kavuşabilir. Bu tipe kavuştuktan sonra, birçok kişi istediği kıyafeti rahatlıkla giyebilir.

Armut Tipi Vücut Nasıl Yapılır?

Kum saati vücut ve armut tipi vücut arasında birçok fark bulunur. Bu yapıya sahip olan kişilerin vücut şekli armut biçimindedir. Üst beden normal seviyede iken, alt beden daha geniş bir görüntüye sahiptir. Bu da çok orantılı durmaz. Armut vücut tipi sahibi olanlar çeşitli egzersizler yaparak ve diyet programı uygulayarak, daha fit bir görüntüye kavuşabilir.

Günümüzde en çok duyulan egzersizlerden biri olan squat hareketi, vücudun biçimli durması için, oldukça önemlidir. Bu sayede bacak sıkılaştır ve alt beden daha fit bir görüntüye kavuşur. Vücudun özelikle bir bölümünü incelmeye çalışmak çok kolay değildir. Bunun için azimli olmak gerekir. Egzersiz ve sporu da hayatımızdan eksik etmememiz gerekir. Bu şekilde armut vücut tipi sahibi olabilirsiniz.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Elma tipi vücutlar, en çok rastlanan tiplerden biridir. Genellikle omuz kısımları geniş, göğüsler büyük ve bel kısmı kalındır. Kalça ise orantısız olarak düz bir şekildedir. Bu tipe sahip olanlar, genellikle vücutlarının daha biçimli olmasını isterler.

Bacaklar çok ince olduğu için, vücut güzel görünmez. Bu tipe sahip olan kişilerin, belirli egzersizleri ve spor hareketlerini yapması gerekir. Beli inceltmek ve kalçayı daha belirgin bir hale getirmek için, özelikle plates yapılması önerilir. Armut vücut tipi ile benzerlik göstermeyen bir tip olarak bilinir.

Bodyshape Nedir?

Bodyshape özel bir basınç yöntemi ile zayıflamayı sağlayan bir cihazdır.  Vacutherm TX6 sistemi ile çalışır. Yürüyüş yaparak zayıflatır. İlk kez Kıbrıs ve ülkemizde kullanılmaya başlanmıştır. Yanında birçok terapi yöntemi uygulanır. Bu konuda ödül almış bir cihazdır. Vakum terapi yaparak çalışır. Birçok kişinin rağbet gösterdiği ve almak istediği bir cihazdır. Kullanan kişiler olumlu sonuç almıştır. Cihazın fiyatları da birçok kişi tarafından merak edilir.

Bodyshape Cihaz Fiyatları

Birçok kişi hayalindeki vücut tipine kavuşmak için, çaba sarf eder. Değişik yöntemler dener. Çoğu başarılı sonuç verse de istenilen sonucun alınması zaman ister.  En çok tercih edilen yöntemler rejim ve egzersizlerdir.

Bazı kişilerin spor merkezlerine gitmek için, yeterli vakti olmayabilir. Bu yüzden zayıflama cihazları almak isterler.  Bu sayede evde belirli zamanlarda spor yaparak, ideal vücut tipine kavuşmak zor olmaz.  Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile zayıflama cihazları da gelişmiştir.

Vakum ve ışınlar sayesinde vücut daha çabuk şekil alır ve incelir. Bodyshape fiyatları da değişiklik gösterir. Güvenilir bir yerden ve orijinal ürün almak, son derece önemlidir. Bunun için araştırma yapmak gerekir. Ancak bu şekilde uygun fiyata ve kaliteli ürün olan Bodyshape alabilirsiniz.

 

 

.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu