Sponsorlu Bağlantılar

Uzman Müdahalesi ile Sertleşmeye Kesin Çözüm

Uzman Müdahalesi ile Sertleşmeye Kesin Çözüm

Cinsel ilişki sırasında doyum ve hazzın elde edilmesi için peniste sertleşmenin oluşması ve bunun belli bir süre devam edebilmesi gerekiyor. Günümüzde erkeklerin en çok karşılaşmış oldukları cinsel işlev bozukluklarından bir tanesi olarak gösterilen sertleşme sorunu veya sertleşmenin devam ettirilmemesi çiftler arasında bazı sorunların oluşmasına neden olabilir.

Yaşın ilerlemesi ile beraber daha sık olarak görülen sertleşme sorunu farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Sertleşmeye kesin çözüm için doktorunuzla görüşebilirsiniz.

Çoğu durumda hormonal bozukluklardan kaynaklanan sertleşme sorunu uzmanların gerekli tetkikleri yapması sonucunda ilaç tedavisi ile sertleşmeye kesin çözüm sağlayabilmektedir. Ayrıca hormon düzeyine bağlı olmayan sertleşme sorunu belli hastalıkların belirtisi olabilir. Tüm bu durumlar uzman hekim tarafından gerçekleştirilecek olan muayene ve tetkikler sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Sertleşmeme Sorunu Nedir?

Cinsel birleşmenin oluşmasında en önemli faktör olan penis sertleşmesi farklı nedenlere bağlı olarak gerçekleşmediği durumlara sertleşmeme sorunu veya iktidarsızlık adı verilir. Hayati bir öneme sahip olmasa da kişilerin psikolojileri ve yaşam kaliteleri üzerinde ciddi etkiler yapmaktadır. Sertleşmenin oluşmasında etki eden faktörler hormonal, damar ve sinir sisteminin sağlam olması penis dokusunda herhangi bir tahribatın olmaması gerekir.

Bazı kronik hastalıklar veya hormonal bozukluklar peniste sertleşme oluşumunu engelleyerek cinsel birleşme işlevini engeller. Genç yaştaki kişilerde sertleşme problemi genellikle psikolojik sorunlara bağlı olarak görülebilir. Cinsel deneyimde yetersizlik veya aşırı heyecan sertleşme sorunu ortaya çıkmasına neden olabilir. Böyle durumlarda psikolojik tedavi ile kısa sürede sertleşmeye kesin çözüm oluşturmak mümkündür.

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

Sertleşmeye kesin çözüm nedenleri tespit edildikten sonra uygulanacak tedaviler ile ortadan kaldırılabilir. Öncelikle uzman doktorların yapacağı muayene ve tetkikler sonucunda uygun görülenler ilaç tedavisine başlanarak bu sorun ortadan kaldırılabilir. Bunun dışında Şok dalga tedavileri ve son aşama olarak da penis protezi ameliyatı sertleşmeye kesin çözüm olarak uygulanır. Bu sayede kişiler sahip oldukları cinsel aktiviteleri tekrardan kazanabilir. Sağlıklı bir cinsel yaşama sahip kişiler özgüvenleri tam ve mutlu bireyler demektir.

Penis Protezi Nedir?

Sertleşme sorunu yaşayan kişilere uygulanan son tedavi yöntemi penis protezi ameliyatıdır. Bu ameliyat temiz içerisine yerleştirilen ve istenildiği zaman cinsel birleşime olanak sunan protezlerdir. İki farklı uygulama seçeneğine sahip bu tedavi yönteminde öncelik ne kişilerin tercih ve beklentileri göz önünde bulundurularak herhangi birisi uygulanabilir. Şişirilebilen ve katlanabilen seçeneklere sahiptir.

Penis Protezi Nasıl Takılır?

Penis protezi şişirilebilen seçeneğinde bir,iki veya üç parçalı şişirilebilen protez seçeneklerine sahiptir. Teniste yer alan süngerimsi dokular bu ameliyat sırasında alınarak bu kanallara silindir şeklinde mutluluk çubukları yerleştirilir. Penisin boyuna göre hekimler uygun ölçülerde protezler yerleştirerek işlevsel olmasına olanak sunarlar. Deri altına gizlendiği için dışarıdan fark edilmesi imkânsızdır. Cinsel birleşme için testis torbasına yerleştirilen pompa vasıtasıyla istenilen zamanda şişirilerek istenilen sertlik elde edilir. Bükülebilen penis protezi ise sürekli ereksiyon halinde bulunur. İlişki sırasında erkekler eliyle dik hale getirdikten sonra kullanabilirler.

Penis Kırılması Belirtileri

Ereksiyon halinde bulunan penisin ters bir hareket neticesinde tunika albuginenin yatılması veya deforme olması ile ortaya çıkan duruma penis kırılması belirti olarak ortaya çıkabilir. Penisin süngerimsi doku içerisinde bulunan bu kısım peniste enine ve boyuna uzama ve genişleme imkânı veren elastiki bir yapıya sahipti. Böyle durumlarda damarlarında zarar görme ihtimali ye her zaman bulunur.

 Penis kırılması belirti olarak ani bir çıtırtı ve patlama sesi, ağrı, ereksiyonun aniden sona ermesi, enişten meydana gelen morarma ve kızarmalar, bükülme ve idrar yapmada zorlanma görülür. Penis kırılması belirti ortaya çıktığında herhangi bir paniğe kapılmadan uzman ürologlar tarafından gerekli tedavisi için hastaneye başvurulmalıdır. Travmatik cinsel birleşmeler, penise Keskin darbe oluşmasında, travmatik mastürbasyon gibi durumlarda ortaya çıkabilir.

ESTW Tedavi Yöntemleri

Peniste sertleşme bozukluğu tedavisinde son yıllarda sıklıkla kullanılan Şok dalga tedavisi ile kök hücreler uyarılarak kanlanma sağlanır ve penis sertleşmesi tekrar sağlanır. İlaç kullanımı bu uygulama gibi kalıcı çözüm değildir.

20 dakika süren bu seanslar 6 seans olarak uygulanır. Eswt tedavisi fiyatları uygulanan seans sayıları ve yardımcı tedaviler de göz önünde bulundurularak belirlenir.

Eswt Tedavisi Fiyatları

Herhangi bir cerrahi işlem ve anestezi uygulanmadan gerçekleştirilen bu yöntem sonrasında kişiler normal rutin hayatlarına dönebilirler. Eswt tedavisi fiyatları bu açıdan gayet uygun ve her bütçeden kişinin rahatlıkla yapabileceği düzeydedir.

Ayrıca hekimin tecrübesi ve bilgi birikimi uygulama merkezinin sahip olduğu olanaklar verdiği hizmetler göz önünde bulundurularak eswt tedavisi fiyatları değişebilir.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu