Sponsorlu Bağlantılar

Shameless 5. Sezon İncelemesi

Doğu Londra’da bir malikanede yaşamayı seviyorum. Tüm uyuşturucular, gökdelenler ve Eastenders tarzı pazar telaşı içinde, cesur ve kentsel bir yerde yaşıyormuş gibi yapabilirim. Ama, gerçekten, hepsi böyle bir şey değil. Şafakta köşeli saç kesimi Shoreditch’e o kadar yakın ki, havalı çocuklarla dolu. Yoksulluk turizminin bir noktasında gasp edilmeden kendimi şımartmaya yetecek kadar cesaretim var.

https://filmizle.run/dizi/the-haunting-of-hill-house-izle/

Hafifçe kandırılmış bir aptalın kafasında bu sorun değil, ama bu tür şeyleri televizyona koyduğunuzda, çatlakları kapatmak için büyük bir drama ve aktörlere ihtiyacınız var. Bu her zaman Shameless’ı mahveden sorun olmuştur, benim gibi kanayan liberallerin bir doz ‘yoksul’ almasına izin vererek, çeşitli renkli karakterler hakkında bazı sıradan hikayelerle dengelenmiştir.

Beş seriden sonra, şimdi bu çatlakların ne olduğunu görmeye başlıyoruz. Program bir dizi fantastik aktör ve karakteri kaybetti – James McAvoy, Anne-Marie Duff, Maxine Peake, Dean Lennox Kelly ve şimdi Jody Latham. Şimdi, yalnızca yan gösteriler olan karakterler, (büyük ölçüde kapatılmış) Ian ve yan taraftaki cehennemden komşular olan Maguires gibi ana olay haline geldi.

Benzer şekilde, hikayeler ya inandırıcı olmayacak şekilde abartılı (Maguire’lerin reisi, karısına şişman dediği için neredeyse başka bir adamı öldürüyordu) ya da sadece sinir bozucu (Monica, kadronun diğer üyeleri tarafından oynanan tekerleme karakterlerini görebileceğini hayal ediyor). Shameless , saçmalıkta ince bir çizgi çizerdi – ilk dizinin ikinci bölümünde Steve, Frank’i Calais’e attı – ama bu, absürtlüğün gerçeğe en azından yarı yolda demirlendiği zamanlardı. Bu sadece düz bir aptallık.

Genel sıradanlığın içinde karışık iyi bölümler var. Bu dizinin ilk bölümü, Frank’in bir jeneratöre idrarını yaptıktan sonra yaşamak için sadece saatleri olduğuna ikna olduğunu ve biraz Jimmy Corkhill-vari Frank’in hayatın anlamı hakkında gevezelik etmesine izin verdiğini görüyor. Lillian’dan çok daha fazlasını, çok büyük yüz hatları ve Dick Emery yüz ifadelerini görüyoruz. Ve Carl’ın arka plandaki çocuktan yaygın gence beşinci serideki mezuniyeti, gösteriye Lip’in çok ihtiyaç duyduğu bir ikame sağlıyor (şimdi Steve, Fiona, Kev ve Veronica’nın yerini alacak iyi karakterlere ihtiyaçları var).

Ancak bunlar, özellikle Monica olmak üzere birçok pandomim arasında parça parça olaylardır. Shameless’ta neyin yanlış gittiğini somutlaştıran biri varsa , o da Frank’in eski sevgilisi Monica’dır. Ondan önce, bir nevroz kasırgası olan çılgın Sheila vardı ve agorafobik bir dominatrix tarafından onun bağımsız sosyal normlar kavramına ilgi duyuyordu. Bu düpedüz komikti, ama aynı zamanda değerli bir karakterdi. Buna karşılık, Sheila programdan ayrıldıktan sonra Frank’in yanına taşınan Monica, bulunduğu her sahnenin hayatını ve neşesini emen bir sincap. O sadece… orada.

Utanmazlık durumu bir utanç, ancak bu, Kanal Dört komedi-dramında ilk kez olmuyor – sadece Teachers’ı düşünün . Ancak Kanal Dört, en az iki Shameless dizisine daha imza attı . Dramayı geri almak için çantadan bir şeyler çıkarmak zorunda kalacak.

Kaynak: https://filmizle.run/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu