Sponsorlu Bağlantılar

Renkli Balonlar İle Hastalık Tedavi Yöntemleri

Renkli Balonlar İle Hastalık Tedavi Yöntemleri

Koah balon tedavisinde kullanılan balonlar, 1800’lerin sonlarından beri kutlamaların renkli ve neşeli bir parçası oldu. Ancak aynı zamanda insanları ciddi gizli sağlık sorunlarına karşı uyarabilir. Bir balonu şişirmek, çoğu insanın tüm hayatı boyunca farkında olmadan yaptığı önemli bir sağlık testidir.

Türkiye genelinde bu tedavi yöntemi yapan doktor sayısı azdır. Yapan kişilerinde uzman kişi olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yalçın Karakoca bu uzman kişilerin başında seyreder.

Prof. Dr. Yalçın Karakoca Kimdir?

Profesör Doktor Yalçın Karakoca, 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Zaman kaybetmeden aynı sene ihtisas eğitim alarak yine aynı üniversiteden devam etti. 1996 yılından ihtisas eğitimini tamamlayarak Gögüs hastalıkları uzmanı olarak çalışma hayatına devam etti.

Şuan ise Prof. Dr. Yalçın Karakoca Medicalpark Göztepe Hastanesinde çalışma hayatını devam ettiriyor.

Prof. Dr. Yalçın Karakoca Uzmanlık Alanları Nelerdir?

 • Sigara Bıraktırma
 • Pulmoner Tromboemboli
 • İlaç Alerjileri
 • Mezotelyema
 • Tüberküloz
 • Pnömotoraks
 • Akciğer Embolisi
 • Sarkoidoz
 • Grip Hastalığı Ve Aşısı

KOAH Balon Tedavisi Nedir?

Koah uzun süreli dumana maruz kalan kişilerde gözükür. Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı kısaltılmış adı ile koah; kronik olarak kendisini gösteren hastalık, akciğerdeki olan bronşlarının tıkanması şeklinde belli etmektedir. Aşağı da verilen semptomlar ise koah olmanın nedenleri arasındadır.

KOAH’ın ek semptomları şunları içerebilir:

 • Uzun süreli öksürük
 • Mukuslu öksürük
 • Merdiven çıkma veya yiyecek taşıma gibi günlük aktiviteleri yaparken nefes darlığı
 • Normalden daha uzun süren soğuk algınlığı veya grip gibi akciğer enfeksiyonları
 • Hırıltı nefes aldığınızda
 • Yorgun hissetmek

KOAH gelişimine katkıda bulunan birçok faktör vardır. Önde gelen neden uzun süreli tütün içimidir. Diğerleri şunları içerir:

Pasif içicilik

Hava kirliliği

İşyerinde zararlı toz veya kimyasal dumanlara uzun süre maruz kalma

Nadir durumlarda, sigara içmeyenlerde veya çocuklarda alfa-1 antitripsin eksikliğinin (A1AD) bir sonucu olarak KOAH gelişebilir. A1AD, alfa-1 antitripsin adı verilen bir proteinin anormal derecede düşük seviyelerinin neden olduğu genetik bir bozukluktur. Bu hastalarda akciğerlerin tabanında yer alan amfizem gelişir.

KOAH Balon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sigara içenler ve sigara içenler KOAH geliştirme riski daha yüksek olduğundan (tüm vakaların %80-90’ını oluşturur), öncelikle bu hastalara tedavi yapılması önerilir. Tedavi yöntemi olarak akciğer bronşlarındaki tıkalı olarak kalmış küçük bronşların açılması sağlanır.

Bu tıkanıklığ gidererek rezektör balonlar kullanıldığ için tedavi yöntemi olarak balon tedavisi ameliyatı olmuştur. Tedavi yapıldıktan sonra akciğere zarar veren tüm tetikleyicilerden uzak durulması tavsiye edilir.

KOAH Balon Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Sigara ve tütün ürünlerini aktif şekilde kullanan kişiler ile birlikte bu dumana maruz kalan kişilerde de koah problemi yaşanır. Tütün çeşitleri ile birlikte kırsal bölgelerde yakılan tezeklerin havaya verdiği atık ise koah olmaya etki eder. Bu dumanlar akciğere fazlasıyla zarar verir. Bronş tıkanıklığı oluştuğundan ötürü koah sorunu oluşturur. Koah balon tedavisi yöntemi ile de bu çözümlenir.

Koah ilerlemiş hali olarak bronşların tıkala olup, ağır ve zor astım hastalıklarına yakalanmalarına neden olur. Hastanın durumu daha ilerleme kat edip yoğun bakımlarda yatmasına neden olur. Astım hastaları ise genetik olarak devam eder.

Uzun süre sigara veya tütün kullanan kişiler, uzun süre bu tütün çeşitlerinin dumanına maruz kalanlar, astım hastalığına dirençli olanlar gibi hastalar başta olmak üzere tüm herkese tedavi yöntemi olarak kullanılır.

KOAH Balon Tedavisi Fiyatları

Koah balon tedavisi için her doktorun farklı teknikleri olduğu için fiyat bilgilendirme yapmak yanlış olur. Doktorunuz ile görüşme sağlayarak koah balon için fiyat bilgilendirmesi alabilirsiniz.

https://yalcinkarakoca.com/ – hakkında bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu