Gündem

Prostat Ameliyatı Sonrası İktidarsızlık Ve Mutluluk Çubuğu Çözümü

Prostat Ameliyatı Sonrası İktidarsızlık Ve Mutluluk Çubuğu Çözümü

 

Prostat salgı görevi üstlenen bir bezdir. İdrar torbasının hemen altında bulunan, içinden idrar kanalının (üretra) geçtiği ve spermleri testislerden getiren tüplerin açıldığı bir organdır. Prostat bezinin asıl görevi ise meniyi oluşturan sıvının belirli bir bölümünü salgılamaktır. Prostat büyümesi genellikle iyi huylu bir gelişme olarak gözlenmektedir. Büyüme yaşlanma başlangıcıyla hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Büyüyen prostat bezi idrar yolu ile mesanenin çıkış kısmında yarattığı tıkanma ile birlikte idrar akışının engellemektedir. Bu engelleme ile de mesanenin idrar depolama ve boşaltma işlevini bozmaktadır.

 

Prostat Tedavisi Nasıl Gerçekleşmektedir?

 

Tedavi için belirleyiciler, hastanın yakınma derecesi ve prostat büyümesiyle oluşan fiziksel ve fonksiyonel sorunlar yer almaktadır. Hastaların belirli kısmında ciddi bir yakınma belirtilmese de tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları ve başka etmenler tedaviyi gerektirmektedir. Tedavi de dikkat edilmesi gerekenler arasında düzenli takip ile bekleme önemli yer tutmaktadır. Ardından teşhisin aşamasına uygun özellikte ilaç kullanımı yer almaktadır.

 

Prostat Ameliyatı Nasıl Gerçekleşmektedir?

 

Prostat büyümesi ilaç tedavisine yanıt vermeyen, ilaç kullanımının başlangıcında yanıt veren ancak zamanla etkisizleşen aşamadır. Bu yöntem için en iyi yöntem prostat ameliyatıyla tedavi etmektir.

Ayrıca prostat büyümesiyle ilişkili olarak; mesanede taş, idrar kanamaları, idrar yolu iltihabı oluşumları beraberinde görülmektedir. Bu şekilde oluşan komplikasyonlara karşı ameliyat yine tavsiyeler arasında yer almaktadır. Prostat ameliyatı belirlenirken hastanın yaşı, kullandığı ilaçlar, ek hastalıkları ve prostatın büyüklüğü dikkate alınmaktadır.

 

Prostat Ameliyatı Sonrasında Cinsel Hayatta Meydana Gelen Değişikler Nelerdir?

 

Halk arasında yanlış inanış olarak yer edinen prostat ameliyatı sonrasında cinsel hayatın bitmesidir. Ancak genellikle prostat ameliyatı sonrası iktidarsızlık sorunları meydana gelmesi gözlenmektedir. Prostat ameliyatı esnasında, prostatın çevresindeki sinirlerin hasar görmesiyle bazı hastalarda sertleşme sorunları gözlenmektedir. Bu sorunun tedavisi günümüzde çeşitli yöntemlerle mümkündür. Teknolojik gelişmelerle cerrahi operasyonların başarı oranının artmasıyla sertleşme bozukluğu sorunun gözlenmesi azalmaktadır.

 

 Prostat Ameliyatı Sonrasında Geri Boşalma Nasıl Sağlanmaktadır?

 

Prostat ameliyatı sonrasında erkek cinsel ilişkide boşaldığı zaman meni dışarı atılmamaktadır. Öncelikle mesaneye geri gider ve idrar yoluyla tekrar mesaneden atılması gözlenmektedir. Prostat ameliyatı sonrasında erkek bireylerde sperm kalitesinde azalma görülmemektedir. Fakat bu geri boşalma durumunun devam etmesi halinde bebek sahibi olmak isteyen bireyler tüp bebek yöntemine başvurmaktadır.

 

Prostat Rahatsızlığı ve Mutluluk Çubuğu Kullanımı

 

Hasta bireyde prostat rahatsızlığının bütün tedavi yöntemlerine yanıtsız kalması akıllara mutluluk çubuğu operasyonunu getirmektedir. İktidarsızlık durumunu engellemek maksadıyla her bireyin anatomisine uygun özellikli protez takılarak sorun giderilmektedir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu