Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bu hafta içerisinde TCMB ve FED ile beraber yaklaşık 20 merkez bankasının faiz kararını açıklaması bekleniyor. Bloomberg anketine göre TCMB’nin haftalık repo faizini 100bps indirimle %14’e çekmesi bekleniyor. Bugün ise içeride Ekim ayına ilişkin Sanayi Üretimi ve Ödemeler Dengesi rakamları takip edilecek. Haftanın ilk işlem gününe Asya piyasaları ve ABD vadeli endeksleri pozitif tarafta başladı. BIST’in de güne alım tarafında başlamasını bekliyoruz. Diğer taraftan Kredi Derecelendirme Kuruluşu S&P, TL’nin son dönemdeki zayıflaması ve yükselen enflasyonun risk oluşturduğuna atıfla Türkiye’nin kredi notu görünümünü ‘’Durağan’’dan, ‘’Negatif’’e indirdi. Kredi notu ise B+ olarak teyit edildi.

İZLENECEKLER

—Ekim’21 Sanayi Üretimi (bekl. %8.60)

—Ekim’21 Ödemeler Dengesi (bekl: $2.50mr)

—Hazine 2 yıllık tahvil ihalesi

ŞİRKET HABERLERİ

—KAREL, Roitel Telekomünikasyon hisselerinin %52.60’ının TL2mn bedel karşılığında sermaye artışı yoluyla edinilmesi için sözleşme imzalandığını bildirdi.

—DOHOL Ceo’su Çağlar Göğüş verdiği demeçte; Türkiye’de ek medya yatırımının planlanmadığını belirtirken, aktif olarak baktıkları sektörlerden birinin ‘’sigorta’’ olduğunu belirtti. (Haber)

—SAHOL hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL14.32 fiyat ortalaması ile 300bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—TUCLK ödenmiş sermayesini %500 oranında bedelli olarak artırarak TL30mn’dan TL180mn’a çıkarma kararı aldı.

—ECZYT, ECILC payları ile ilgili olarak TL7.44-7.51 fiyat aralığından toplam 135bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu