Sponsorlu Bağlantılar

Pitozis Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Pitozis Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Pitozis cerrahisi günümüzde uygulanan tedavi yöntemleri sayesinde başarılı neticeler elde ediyor. Ciddi bir göz hastalığı olan pitozis göz kapağı düşüklüğü olarak bilinir. Farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkan bu problem ilerleyen süreçlerde görme kayıplarına yol açar. Bu nedenle ortaya çıkan belirtilerin baş göstermesi halinde zaman kaybetmeden uzman bir cerraha görünmek gerekir.

Aksi takdirde göz kapağı düşüklüğü görmeyi sağlayan göz bebeğinin önünü kapatarak kişinin yaşam kalitesini düşürür. Pitozis rahatsızlığının çözümü ameliyat olduğu için zaman kaybetmeden cerrahi operasyonun yapılması gerekir.

Pitozis göz kapağı düşüklüğüdür. Üst göz kapağında yaşanan bazı değişimler pitozis belirtisi olabilir.

Pitozis (Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Pitozis göz kapağı düşüklüğü cerrahisi olarak bilinir. Cerrahi bir operasyon olduğu için uzman hekimler tarafından anestezi yardımıyla göz kapağı düşüklüğü düzeltilir. Özellikle gevşeyen ve işlevini yitiren kaslara eski fonksiyonu yeniden kazandırılır.

Pitozis Ameliyatı Başarı Oranı Nasıldır?

Profesyonel cerrah eşliğinde yapılan pitozis ameliyatı başarılı sonuçlar doğurur. Fakat göz kapağı düşüklüğü 10-15 yıl sonra yeniden tekrarlayabilir.

Gözde En Sık Karşılaşılan Problemler Nelerdir?

Göz enfeksiyonu, sarı nokta hastalığı, makula deliği, göz damarlarının tıkanması, göz operasyonları, göz travması ve göz kapağı düşüklüğü gözde görülen başlıca problemlerdir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

İnsan vücudunda işlevsel özelliğe sahip birçok kas bulunur. Aynı şekilde bu kaslar üst göz kapağı üzerinde de etkili bir role sahiptir. Dolayısıyla kaslarda meydana gelen gevşeme göz kapağı düşüklüğüne neden olur.

Göz Kapağı Düşüklüğü Belirtileri Nelerdir?

Göz kapağı düşüklüğü üst göz kapağının göz bebeğinin önünü kapatacak kadar aşağıya sarkması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Dolayısı ile göz kapağı düşüklüğü kasların işlevini yitirmesi neticesinde belirti verir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Göz kapağı düşüklüğü için geliştirilen en önemli ve tek tedavi yöntemi cerrahi operasyondur.

Göz Kapağı Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Pitozis ameliyatı levator kasların eski fonksiyonunu kazanması amacıyla yapılır. Ameliyat sırasında kaslar yapısı sıkılaştırılır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Kalıcı Çözüm Olur Mu?

Göz kapağı düşüklüğü 10 yıl sonra tekrar edebilir. Bu nedenle bazı hastalarda göz kapağı düşüklüğü ameliyatı kalıcı olmayabilir.

Blefaroplasti Nedir? Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Blefaroplasti estetik kaygı ile yapılan bir işlemdir. Göz kapağı estetiği anlamına gelir. Göz kapağı estetiği gözdeki yorgun ve yaşlı ifadeyi ortadan kaldırarak daha genç ve diri bir görüntü sunar.

Göz Estetiği Ameliyatı

Göz estetiği ameliyatı daha çok sarkan ve fazla göz derisi bulunan göz yapısına uygulanır. Göz kapaklarını revize amacıyla yapılan göz estetiği günümüzde sıklıkla tercih ediliyor. Amaç anlamlı bir yüz ifadesi kazanmak genç bir görüntü elde etmektir.

Göz Estetiği Ameliyatı Çeşitleri

Okulolasti cerrahisi olarak adlandırılan göz estetiği ameliyatı çeşitlilik gösterir. Yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan deformasyonlar çeşitli işlemler neticesinde tedavi edilir. En sık tercih edilen ameliyat çeşitleri içerisinde göz kapağı sarkması, badem göz estetiği, alt göz kapağı estetiği ve göz torbalarının düzeltilmesi işlemleri yer alır.

Göz Estetiği Ameliyatı Kimler Olabilir?

Yaşlanmanın en belirgin yaşandığı noktalardan biri olan gözler çeşitli estetik operasyonlar neticesinde daha genç ve mutlu bir ifade kazanır. 35 yaş üzeri tüm bay ve bayanlar bu operasyonlardan yararlanarak yaşadıkları estetik kaygılara son verebilirler.

Göz Estetiği Ameliyatı Öncesi

Göz estetiği ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus cerrah ve klinik seçimidir. Cerrahın deneyimi ve kliniğin hijyenik olması operasyonun başarısını arttırır.

Göz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz estetiği ameliyatı hastanın beklentisi ve ihtiyacı doğrultusunda uygulanır. Operasyonun süresine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi tercih edilir.

Göz Estetiği Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Estetik amaçlı yapılan göz estetiği ameliyatları kombine edilen operasyonlar neticesinde 1,5-2 saat sürer.

Göz Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Göz estetiği ameliyatı fiyatları yapılan işlem sayısına ve uygulanan tedavi yöntemlerine bağlı olarak belirlenir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu