Sponsorlu Bağlantılar

Nazolabial Dolgu Yöntemleri

Nazolabial Dolgu Yöntemleri

Genç ve enerjik bir yüze sahip olmak amacıyla son dönemlerde tercih edilen Nazolabial dolgu burun ve dudak kenarında bulunan ince çizgileri yok eder. Kullanılan dolgu malzemesi ile derin çizgiler giderilirken yüze daha mutlu bir ifade gelir. Yüzün yaşlı görünmesine neden olan Nazolabial alan yüzde en çok kullanılan alandır.

Dolayısıyla yapılan mimikler Nazolabial alanda oluşan çizgilerin derinleşmesine neden olur. Bu nedenle bu yorgun ve mutsuz ifadeyi ortadan kaldırmak, daha enerjik bir görünüme kavuşmak amacıyla Nazolabial dolgu kaçınılmaz olur.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Yapılan cilt analizi ve yapısı doğrultusunda hazırlanan dolgu malzemesi enjeksiyon yardımı ile Nazolabial alana transfer edilir. Burun, çene, ağız kenarında oluşan ve katlanma hattı olarak bilinen Nazolabial bölgede oluşan boşluklar nazolabial dolgu ile doldurulur. Kullanılan dolgu malzemesinin kontrolü uygulanması ve doku kayıplarını ortadan kaldırması gerekir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Yaşın ilerlemesi vücutta birtakım değişiklikler şeklinde kendini gösterir. Özellik ve yaşanan hacim kayıpları estetik kaygıya neden olur. Burun ve ağız kenarında oluşan ince ve derin çizgileri ortadan kaldırır. Bu nedenle; Nazolabial dolgu fiyatları yapılan ön görüşme sırasında belirlenir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudağa enjekte edilen dermal dolgular sonrası dudak şekli ve yapısı değişir. Bu medikal işleme dudak dolgusu denir. Dolgu dudağın hem dış kısmına hem de iç kısmına uygulanır. Böylece dudak dolgusu sayesinde hacim kayıpları yeniden kazanılır. Bu sayede dudaklar hem çekici hem de genç görünür.

Bununla birlikte; dudak dolgusu fiyatları tercih edilen klinik, doktorun deneyimi, Hyalüronik asitin kalitesi ve miktarı doğrultusunda ortaya çıkar.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Anestezik krem yardım ile yapılan dudak dolgusu küçük iğneler kullanılarak yapılır. Dudağın şekil alması ve yüz hatları ile uyumlu olabilmesi için ihtiyaç duyulan dolgu malzemesi dudağa enjekte edilir. Bu işlem hastanın beklentisi karşılanıncaya kadar devam eder.

Dudak Dolgusu Neden Tercih Edilir?

Farklı kriterler ve işlemler doğrultusunda dudak dolgusu fiyatları ortaya çıkar. Dudak dolgusu dudak şeklinden memnun olmayan kişilere uygulanır. Özellikle yaşlanma ile birlikte vücut hacim kaybı yaşadığından dolayı dudaklarda incelme görülür. Bu durum yüz güzelliğinin önemli detayı ve unsuru olan dudaklarda estetik kaygıya yol açar. Dolayısıyla birçok kişi özgüven eksikliği yaşar ve sosyal ilişkilerden uzaklaşır.

Tüm bu estetik kaygılara ve beklentilere etkili cevap vermek amacıyla dudak dolgusu tercih edilir. Hyalüronik asit bazı amino asitler hazırlanarak dudağa enjekte edilir. Böylece dolgun ve hacimli dudaklar elde edilir. Bu kapsamda; dudak dolgusu fiyatları kişiye özel planlanır.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusunun en avantajlı yanı cerrahi bir işlem gerektirmemesidir. Bu nedenle hastanın işlem sonrası iyileşme süreci gibi bir süreye ihtiyacı bulunmaz. Ayrıca, işleme göre burun dolgusu fiyatları değişir ve genel anestezi kullanılmaz. Vücuda uyumlu bir şekilde üretilen dolgu maddesi yardımıyla burun ucu düşüklüğü ve burun kemeri düzeltilir.

Burun dolgusunun bir diğer önemli avantajı ise burun dolgusu fiyatları ameliyata göre daha uygundur. Bu yönüyle her bütçeye hitap ediyor.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Burun dolgusu daha önce burun estetiği ameliyatı geçirmiş kişilere ve hafif burun deformasyonları bulunan kişilere uygulanır. İşlemin yapılmasının temel nedeni ise estetik kaygılara ve şekilsel bozukluklara pratik çözüm önerileri ile yardımcı olmaktır.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusunda kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi son derece önemlidir. Kaliteli dolgu malzemesi bu konuda deneyimli uzmanların tercih edilmesi işlemin başarısını doğrudan etkiler. Bu nedenle burun dolgusu fiyatları güzellik merkezlerinin sunduğu hizmetler ve kullandığı malzemeler doğrultusunda belirlenir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu