Sponsorlu Bağlantılar

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi Beylikdüzü meme küçültme, başarılı bir netice için ameliyat öncesi bir takım hazırlıklar yapar. Öncelikle hasta ve doktor arasında yapılan görüşme sırasında meme küçültme işleminin nasıl gerçekleşeceği konusunda bir plan belirlenir. Hastanın her iki göğsünden alınacak yağ dokusunun miktarı netlik kazanır.

Ameliyat sırasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için hastanın 7 gün öncesinden kullanmış olduğu birtakım takviye ürün ve kan sulandırıcı ilaçlara ara vermesi gerekir. Beylikdüzü meme küçültme hastaya uygulamış olduğu kan tetkikleri ve meme ultrasonografisi ile tüm hazırlıklarını detaylı bir şekilde tamamlar.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında göğüs içerisine ince kanüller yerleştirilir ve bu kanüller ameliyattan dört beş gün sonra çıkarılır. Kanüller aracılığı ile göğüs içerisinde bulunan kan dışarı akar. Bu süreçte hastanın bol bol dinlenmesi ve ağır egzersizlerden kaçınması gerekir. Beylikdüzü meme küçültme tüm hastalarına ameliyat sonrası göğüslerin toparlanabilmesi için sporcu sütyeni önerir.

Meme Büyütme Ameliyatı

Cerrahi müdahale sonucu yapılan estetik operasyonlarda başarı oranı her geçen gün artış gösteriyor. Bu durum insanların kendilerini tanımalarını, vücutları ile barışık olmalarını sağlıyor. Küçük meme yapısından rahatsızlık duyan kişiler, tercih ettikleri meme büyütme ameliyatı ile tatminkar bir sonuca ulaşırlar. Beylikdüzü meme büyütme kadınlığın sembolü olan göğüsleri vücut hatları ile orantılı bir forma getirecek ölçüler kullanır. Dolayısıyla hacimli ve dolgun göğüslere sahip olmak isteyen birçok kişi vücuda uyumlu bir şekilde tasarlanan meme implantları ile istenilen estetik görünüme kavuşurlar. Profesyonel anlamda planlanan meme büyütme ameliyatı ile silikon protezler göğüs içerisine yerleştirilir ve böylece doğal bir görünüm elde edilir. Beylikdüzü meme büyütme tüm aşamaları kontrollü bir şekilde gerçekleştirir.

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme ameliyatı kadınların estetik açıdan güzel bir görünüme kavuşmak amacıyla tercih ettikleri cerrahi bir operasyondur. Şekilli ve belirgin göz formuna sahip olmak için uygulanan meme büyütme estetiği kişiyi psikolojik ve sosyal açıdan rahatlatır. Zaten estetik operasyonların genelinde iyi bir görünüm ve iyi bir imaj oluşturmak amaçlanır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme ameliyatının farklı nedenleri bulunur. Genellikle doğuştan küçük meme yapısına sahip olanlar, göğüslerden birinin diğerinden küçük olması halinde ve yapılan doğum sonrası memenin şekilsel formunu yitirmesi gibi nedenlerden dolayı tercih edilir. Ayrıca sağlık sorunlarından dolayı yani kanser hastalığı sonrası göğsünü kaybeden kişilerde meme büyütme ameliyatını tercih ederler.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı sırasında uygulanacak yöntemi hasta ve doktor ortaklaşa karar verirler. Bu doğrultuda hastanın talebine en iyi şekilde cevap veren yöntem kullanılır. Beylikdüzü meme büyütme operasyon sırasında hastanın vücudundan alınan yağ dokusunu kullanabileceği gibi farklı imtihan çeşitlerini de kullanabilir. Fakat daha çok hastalar tarafından implantlar tercih edilir. Özellikle silikon ve tuzlu su içeren implantlar göğsün istenilen şekli ve formu almasında büyük kolaylık sağlar.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Sarkan ve hacmini yitiren göğüsler için meme dikleştirme ameliyatı uygulanır. Beylikdüzü meme dikleştirme öncelikle hastanın göğüs yapısını muayene ederek sarkma durumunu değerlendirir. Sarkmanın fazla olduğu durumlarda meme, kullanılan protezlerle toparlanır ve fazla olan deri vücuttan atılır. Göğüs içerisinde fazla olan deri toparladıktan vücuttan atıldıktan sonra göğüsler toparlanarak daha şekilde bir hal alır. Beylikdüzü meme dikleştirme genel anestezi ile ameliyat sürecini profesyonel anlamda yürütür.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme dikleştirme ameliyatı yaşlanma ve doğum sonrası sarkma problemi yaşayan kişilere uygulanır. Memede şekilsel bozukluk yaşayan kişiler Beylikdüzü meme dikleştirme ile fit bir vücuda sahip olabilirler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu