Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme İşlemleri

Meme Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme İşlemleri

Kadınlar için göğüsler dış görünüş için oldukça önemli. Göğsü küçük olan kadınlar diğer hem cinsleri tarafından acımasız eleştirilere maruz kalabiliyor. Bu acımasız eleştiriler kırıcı olmasının yanında psikolojik olarak alay konusu olan kadın üzerinde etkiler yaratıyor.

Her ne kadar eskiden bu alanda çözümler sınırlı olsa ve kadınlar ilkel yöntemler ile göğüslerini büyütmeye çalışsa da günümüzde bu durum teknoloji sayesinde değişmiş durumda. Kadınlar günümüzde Beylikdüzü meme büyütme işlemi sayesinde göğüslerini istedikleri forma getirebiliyor.

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme estetiği kadınlar tarafından en çok tercih edilen göğüs işlemlerinden bir tanesidir. Günümüzde son derece hızlı bir şekilde tamamlanan ve başarılı sonuçlar veren işlem kadınlar arasında git gide de yaygınlaşmaktadır. Bu işlem sayesinde küçük göğüsler kadınların kabusu olmaktan çıkmıştır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

İlki aşırı kilo verme veya emzirme sonrası göğüslerin eski formunu kaybetmesidir. Bunun yanında göğüs duvarı anomalisi nedeni ile göğüslerin gelişmediği durumlarda da yine göğüs büyütme işlemi uygulanabilir. Bununla beraber cinsiyet değiştirme durumlarında da göğüslerin büyütülmesi gerekir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Beylikdüzü meme büyütme yöntemleri temelde 3 başlık altında sınıflandırılabilir. Bunlardan ilki spor yaparak göğüslerin büyütülmesidir. Spor sayesinde kilo kaybı nedeniyle bozulan göğüs formunu bir nebze iyileştirebilirsiniz. Kalıcı çözümler arandığı durumlarda ise implant tedavisi gerekir.

Bu tedavi yönteminde vücut yapısına uygun olan protezler meme dokusunun alt kısmına yerleştirilmektedir. Bir diğer tedavi yöntemi ise yağ enjeksiyonu yapmak ve böylelikle göğüslere form kazandırmaktır. Bu tedavi yönteminde ise vücudun yağ bakımından zengin bir bölümünden yağ alınır.

Kullanılacak olan kısım laboratuvar şartlarında ayrıştırılır ve bazı maddeler eklenir. Bunun yöntem sonucunda istenen görüntü vücut yağın bir kısmını vücuda dağıtacağından 6 ay sonra istenilen görüntü elde edilebilir. Kişinin meme büyütme konusunda tercihi bu yöntem ise belirli bir kiloyu koruması gerekir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları

Kadınların göğüslerinin büyüklüğünden şikâyetçi olduklarında uygulanan cerrahi yöntemdir. Büyük göğüsten şikâyetler ise genel olarak sırt ağrısı ve bel ağrısı yaratması şeklindedir. Bunun yanında günlük hayatta farklı sıkıntılara da neden olur.

Bunun yanında hızlı enfeksiyon riskini azaltmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için sigara kullanımı ameliyat öncesi kesilmelidir. Beylikdüzü meme küçültme ameliyatı öncesi hastanın her şeyden önce kendini psikolojik olarak hazır hissetmesi don derece önemlidir.  Hasta kan sulandırıcı ilaçlarla bir tedavi görmekteyse, gerekli hekim bilgilendirilmeli ve ilaç kullanımı bırakılmalıdır.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Beylikdüzü meme küçültme işlemi de diğer ameliyatlarda farklı değildir ve hastanın işlem sonrası dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunur. İşlem sonrası hasta ilk bir hafta dinlenmeli ve ilaçlarını aksatmamaya dikkat etmelidir.

Bu işlem sonrasında hasta kaslarını zorlayacak olan hareketlerden şiddetle kaçınmalı ve hafif egzersizler için bir haftayı tamamlamalıdır. Memelerin gerçek formunu kazanması 1 yıl kadar süreceği için hasta sabırlı olmalı ve bu süreçte göğüslerini ivedilikle korumalıdır.

Meme Dikleştirme Nasıl Olmalıdır?

Memelerin sarkık olması veya herhangi bir nedenden dolayı formunu kaybetmesi kadınlar için son derece can sıkıcı durumlardan bir tanesidir. Bununla beraber her kadın daha gösterişli ve dik göğüslerin hayalini kurar. Göğüsleri istedikleri formda olmayan kadınlara genel olarak Beylikdüzü meme dikleştirme işlemine ihtiyaç duyarlar.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme dikleştirme ameliyatı için aranan ilk şart hastanın 18 yaşından büyük yani reşit olmasıdır. Bu şartı sağlayan sağlıklı bir kadının meme dikleştirme ameliyatı için önünde herhangi bir engel bulunmaz.

Dikleştirme konusunda bazen 40 yaş üstü hastalarda bazen tetkikler yapılması gerekebilir. Bu durumlarda doktor tedbir amaçlı olarak tetkikleri yapar ve hastanın ameliyat için şartları karşılayıp karşılamadığını bakabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu