Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyonun Genital Bölgeye Zararı Var Mıdır?

Lazer Epilasyonun Genital Bölgeye Zararı Var Mıdır?

Şişli lazer epilasyon yöntemleri uygulama bakımından cilde doğrudan etki etmediğinden dolayı herhangi bir zararı veya yan etkisi yoktur. Genital bölge kıllarının estetik değere ve güzelliğe sahip olması için kişisel tercihe göre şekillendirilmesi gerekir. Eğer kasık üçgeninin dışına taşmıyorsa kıl yoğunluğu ve uzunluğu bölgeyi tam olarak kaplamamalıdır. Beşiktaş lazer epilasyon merkezinde uygun yöntemler kullanılır.

Bazı kültürlerde genital bölgenin tamamında kıl olmamalıdır ya da bazı bölgelerde genital bölge kılları hiç alınmaz. Bazı kültürlerde ise bu bölgeye çeşitli şekillendirme ile tıraş yapılır. Kadınlar için en hassas bölge genital bölgedir. Bu özel alan, doğal olarak özel bir bakıma ve kendine özgü estetik bir görünüme ihtiyaç duyar.

Epilasyon, kıl köklerini hedef alır, bu nedenle lazer ışınları tüm vücuda yayılmaz, sadece uygulanan bölgeye tepki verir. Lazer epilasyon cihazı yaklaşık 20-25 yıldır uygulanan bir yöntemdir. Beşiktaş lazer epilasyon yöntemi yumurtalıkları olumsuz etkilemesi gibi bir durum hiçbir zaman olmamıştır ve bunu kanıtlayacak bir durum söz konusu değildir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Okmeydanı lazer epilasyon, asıl olarak sağlık alanı kapsamındadır. Kılları ortadan kaldırmak için kullanılan lazer epilasyon vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir ve ilk kullanımdan en az 15 gün önce kıllara dokunulmamalıdır. Bu nedenle kılların sayısı ve sertliği kolaylıkla gözlemlenebilir ve lazerden elde edilen verimin arttırılması hedeflenir.

Planlama tamamlandıktan sonra uygulama alanını temizlenir. Uzmanlar kıl tipi ve yoğunluğu, cilt tipi ve rengi gibi parametreleri kontrol ettikten sonra, işlemi uygulamaya başlar. Bu işlemin başarılı olarak sonuçlanması cilt ve kıl tipine, uygulanan bölgenin rengine ve genişliğine bağlı olarak değişir.

Bu işlem belirli zaman aralıklarında tekrarlanmalıdır. Okmeydanı lazer epilasyon yapılmasının amacı kıl köklerini yok edilmesidir. Bu sırada lazerin ürettiği ani ısı koyu renkli kıllar için daha etkilidir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Şişli lazer epilasyon cihazları ile cilde yansıtılan ışıkla cilt yüzeyini taranır. İnsan derisine ulaşan ışık, kıla renk veren melanin adı verilen bir madde tarafından tutulur. Bu nedenle lazer tarafından iletilen enerji kıl yüzeyinde ısıya dönüştürülür. Isı kıl köklerine aktarılarak köklerin kısa sürede yok olmasına neden olur. Kıl kökü hücrelerinin bu deformasyonu ile kişi her zaman ilgili bölgedeki kıllardan kurtulacaktır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Doğru ekipman ile tüm vücut bölgelerine lazer epilasyon uygulanabilir. Lazer epilasyonun sıklıkla kullanıldığı vücut bölgeleri; koltuk altı, bikini bölgesi, bacak, boyun, çene, göğüs, kol, sırt, yüz kısımlarıdır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Kullanımda olan birbirinden farklı lazer epilasyon türleri mevcuttur. Farklı dalga boylarına sahip bu Şişli lazer epilasyon cihazlarının etkisi kişinin cilt tipine kıl özelliğine ve rengine göre değişiklik gösterebilir. Daha yüksek dalga boylarında hissedilen ağrı güçlüdür, ancak bu ağrılar cihazlar ve ayarlar arasında farklılık gösterecektir. Lazer epilasyonun genel çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Alexandrite lazer modeli
  • Ruby lazer modeli
  • Nd: Yag lazer modeli
  • Diode lazer modeli

Şeklinde sıralanabilir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezleri kalitesi ile ön plana çıkarken Beşiktaş bölgesi, Okmeydanı bölgesi, Şişli bölgesinde en iyi lazer epilasyon hizmetlerini alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler Şişli lazer epilasyon fiyatı araştırırken merkezin kalitesine ve sağlıkla arasındaki ilişkiye bakmalıdır. İşlemi tamamlamak için hangi lazer epilasyon ekipmanını kullanacaklarını mutlaka sorun.

Farklı cilt ve kıl tipleri için farklı çözümler sunabilmelidirler. Lazer epilasyon işleminde maliyet olarak avantajlı olan fırsatlardan yararlanmanız en doğrusu olacaktır. Bütün bacak lazer epilasyon veya bikini koltuk altı lazer epilasyon tedavisi fiyatı alınması yerine tüm vücut lazer epilasyon fiyatı tercih edilirse daha epilasyon daha uygun bir fiyat ile yaptırılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu