Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Vücuttaki tüylerden kurtulmak amacıyla Sarıyer lazer epilasyon işlemleri yapılıyor. Epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin hangi bölgeler için lazer epilasyondan yararlanabileceği merak edilen bir konudur. Bu işlem vücudun her bölgesinde uygulanabilen kullanışlı bir yöntemdir.

Uygulamanın en sık tercih edildiği vücut bölgelerinin başında kol ve bacak bölgesi, bikini bölgesi, koltuk altı bölgesi, sırt ve göğüs bölgesi gelir. Bu kapsamda; Şişli lazer epilasyon işlemleri ense ve boyun bölgelerinde de yapılabilir.

Aynı zamanda isteyen kişiler için yüz, çene ve bıyık gibi bölgelerde de kullanılabilir. Yani her vücut bölgesi için ideal bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Farklı dalga boylarında lazer ışık kaynaklarının kullanılması ve istenmeyen tüylerin giderilmesi için yapılan işleme lazer epilasyon deniyor. Bu bağlamda; Levent lazer epilasyon işlemleri bu noktada oldukça fazla tercih edilir.

Uzmanlar tarafından cilde uygun bir cihaz tercih edilir. Daha sonra bu cihazdan çıkan lazer ışıkları ile kıl köküne yoğunlaşılır. Cihazdan çıkan ışıklar ısıya dönüşür ve cilde herhangi bir zarar vermeden kıl kökünü tahrip eder. Bu noktada, Sarıyer lazer epilasyon işlemi bu şekilde açıklanabilir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulaması oldukça geniş kapsamlıdır. Birçok kişi güvenilir ve başarılı bir şekilde bu uygulamadan yararlanabilir. Ortalama olarak 16-17 yaşından itibaren uygulanmaya başlansa da 12 yaşından sonra kullanılabilir.

Aynı zamanda belirtmek gerekir ki Şişli lazer epilasyon işlemleri için kişinin cilt tipinin uygun olması gerekir. Bazı cilt tipleri epilasyon için uygun olmayabilir veya daha zor uygulama yapılabilir. Cilt ve kıl yapısı uygun olan ve aynı zamanda 12 yaşından büyük olan herkes için epilasyon uygulamaları kullanılabilir.

İşlemin yapılması sırasında FDA onaylı cihazlar kullanılır ve son derece güvenilirdir. Kişinin uygun olup olmadığına karar verecek olan kişi ise bu alanda uzman sağlık ve estetik personelleridir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyonun birden fazla türü vardır. Genel olarak uygulanan 4 farklı epilasyon türü mevcuttur. Her biri için farklı dalga boyları söz konusu olur. Aynı zamanda Levent lazer epilasyon kapsamında hangi işlem türünün tercih edileceğine ise kişinin kıl rengi ve tipine, cilt tipine göre karar verilir.

Uygulanan dört farklı lazer epilasyon türü; Ruby lazer, Diode lazer, Alexandrite lazer, Nd Yag lazer şeklinde oluyor. Bu kapsamda; Sarıyer lazer epilasyon teknikleri içerisinde yer alan bu dört yöntem de kişilerde başarılır sonuçlar ortaya koyar.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmelidir?

Bütün sağlık ve estetik amaçlı işlemlerde olduğu gibi lazer epilasyonda da işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Belirtmek gerekir ki bu noktada yapılması gereken şey uzmanlar tarafından sizlere verilen tavsiyelere uyulmasıdır. Öncelikle uygulama alanında çıkan tüylere müdahale edilmemeli ve bölgede terlemenin önüne geçilmesi gerekir.

Bununla birlikte Sarıyer lazer epilasyon işlemleri sonrasında kızarıklık olduğu sürece bölgenin güneşe maruz kalmamasına dikkat etmek gerekiyor. Aynı zamanda sıcak su başta olmak üzere bölgede ısı meydana getirecek şeylerden de uzak durulması gereklidir. Bütün bunlara dikkat ederek daha kolay iyileşme süreci geçirilebilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon için sabit bir fiyat söz konusu olmaz. Bu noktada önemli olan konulardan bir tanesi kullanılan lazer epilasyon yöntemidir. Aynı zamanda sağlık ve güzellik kurumunun fiyat politikası da önemli oluyor.

Bir başka konu ise kişinin hangi bölgesinde uygulama yapılacağıdır. Bütün bu unsurlara bağlı olarak Levent lazer epilasyon için farklı fiyatlar söz konusu oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu