Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Kâğıthane lazer epilasyon işlemleri kalıcı bir şekilde kıl ve tüy sorunlarının giderilmesi için başarılı bir uygulamadır. Seans sürelerinin kısa olması ve tüm kıl, cilt ve ten tiplerine uygulanabiliyor olması sağladığı avantajlar arasında yer alır. Lazer uygulamaları diğer kıl alma tekniklerine nazaran oldukça basit ve güvenlidir.

Sağlıklı ve güvenli olmasının yanı sıra seans süresi boyunca herhangi acı ya da ağrı hissi oluşmadan konforlu bir şekilde kıl ve tüy problemleri kalıcı olarak giderilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer işlemlerinde ilk seans öncesinde mutlaka kıl ve cilt analizi yapılarak uygun olan yöntemin belirlenmesi gereklidir. Seanslara gelmeden 15 gün önce kıllara dokunmamak işlemlerin başarısını arttırır. Lazer uygulaması için doğru cihazla kıl yoğunluğu olan bölge temizlenerek seri atışlar yapılır. Seri atışların amacı kıl köklerinin fonksiyonlarını durdurmaktır.  Böylece kıllar tekrar çıkmamak üzere işlevlerini kaybedip dökülecektir.

Kişinin kıl ve cilt tipine bağlı olarak yapılan lazer uygulamalarını mutlaka bir uzman kişi yapmalıdır. Seansların tamamı planlandığı şekilde bitirilmeli, Sarıyer lazer epilasyon öncesi ve sonrasında tavsiye edilen kurallara uyulmalıdır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Kıl ve cilt tipine uygun olarak tercih edilen Levent lazer epilasyon işlemleri kısa sürede kalıcı sonuçlar alınması içi sağlıklı ve güvenli bir uygulamadır. Sağladığı avantajların en büyüğü her cilt tipine uygulanabiliyor olması iken vücudun kıl olan her alanında başarılı sonuçlar alınabilir.

Genital bölge, kol ve koltuk altı, bacak, sırt, göbek ve yüz bölgesi olmak üzere her alanda lazer işlemleri güvenle uygulanabilir. Kıl problemi olan bölgede işlem sonrasında koruma sağlanması oluşabilecek yan etkilere karşı başarılı bir koruma sağlar.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Levent lazer epilasyon uygulamaları için belirlenmiş olan 4 farklı yöntem kullanılır. Yöntemlerin farklı olmasının en önemli nedeni kişilerin kıl ve cilt yapılarının birbirinden farklı olmasıdır. Böylelikle kişilere özel yöntemlerin belirlenmesi gerektiğinden 4 farklı lazer epilasyon türü kullanılır.

Ruby lazer epilasyon açık tenli kişi ve genellikle dudak üstü ince tüylerde başarılı olan bir yöntemdir. Alexandrite lazer epilasyon geniş bölgelere etki eden, işlem sırasında soğutma teknolojisi kullanılmasından dolayı acı hissi oluşmayan, koyu renkli kıllara sahip olan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir.

Diode lazer epilasyon soğutucu jelle birlikte kullanılıp ince tüylerin giderilmesinde fayda sağlarken her cilt tipine uygundur. ND YAG lazer epilasyon ise acı hissi oldukça fazla olmasından dolayı pek tercih edilmeyen bir epilasyon çeşididir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon estetik bir işlem olmasının yanı sıra kişilere özel planlaması yapılan kıl alma tekniğidir. Fiyatları farklılık göstermekte olup kişilerin kıl ve cilt tipine uygun olan yöntemler belirlenerek uygulanır. Kişinin kıl ve cilt tipi, uygulamayı yapan kişinin uzmanlık alanı ve merkez konumu, seans süreleri ve sıklığı gibi etkenler Sarıyer lazer epilasyon fiyatları üzerinde etkilidir.

Bu nedenlerden dolayı Levent lazer epilasyon öncesinde analiz yapılması ve ön görüşme sağlanması önem taşır.

Lazer Epilasyon Zararları

Lazer uygulamaları günümüzde gelişen teknoloji sayesinde sıklıkla kullanılır. Sarıyer lazer epilasyon istenmeyen tüylerin azaltılması ve yok edilmesinde kalıcı etkilerinden dolayı özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen estetik işlemlerdendir. Kişi Kâğıthane lazer epilasyon sonrasında direk güneş ışığına maruz kalmamalı ve gerekli olduğu takdirde güneş koruyucu kullanmalıdır.

Uzman bir kişi tarafından ve belirlenen doğru teknikler kullanıldığı takdirde oldukça güvenli bir uygulamadır. Klinik olarak kişilerde geçici bir şişlik ve kırmızılık dışında herhangi bir yan etkisi görülmeden Kâğıthane lazer epilasyon başarılı bir şekilde tamamlanır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu