Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon ile Tüylere Elveda

Lazer Epilasyon ile Tüylere Elveda

Dünyada hızla gelişen teknolojik gelişmeler arasında yerini alan Beşiktaş lazer epilasyon vücut üzerinde oluşan istenmeyen tüylerin yok edilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Uygulamasının kolay teknikler kullanılarak yapılması ve ağrıya yol açmaması gibi sebeplerin birleşmesi günümüzde bu epilasyon türünün oldukça rağbet görmesine olanak sağlamıştır.

Sonuç odaklı bakıldığında tüyler üzerinde ki kalıcı ve olumlu etkileri gözler önüne serilir. İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesinde sağlıksal açıdan öncülük sağlayan Beşiktaş lazer epilasyon şimdilerde talebin en yoğun olduğu epilasyon yöntemlerindendir.

Lazer Epilasyon Nedir?

İnsanlar için ortak bir estetiksel sorun teşkil etmekte olan vücut tüylerinin zaman içerisinde fazla derecede uzaması kötü bir görünümü de beraberinde getirir. Bu tüylerden kalıcı olarak kurtulmak adına uygulanan en etkili yöntemlerden biri olarak bilinen Beşiktaş lazer epilasyon başarı oranı oldukça yüksek olan yöntemlerdendir.

Acı ve ağrı hissi uyandırmadan uygulanan bu yöntemler, belirli kriterler göz önüne alınarak uygulanır. Bu epilasyon çeşidinde göz önüne alınan asıl amaç tüyleri kök bölgelerinden yok etmektir. Belirli ışınların kullanımı sonucunda uygulanan epilasyon yönteminin tarihi oldukça eski bir kökene dayanır. Uzun yıllardır estetik cerrahide yer alan epilasyon uygulaması gelişen teknoloji ile birlikte yenilenen cihazlar yardımı ile her geçen gün kendini yeniler.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Vücudun belirli bölgelerinde yoğunluk gösteren ve rahatsızlık uyandıran tüylerin kalıcı bir şekilde yok edilmesi adına başvurulan Okmeydanı lazer epilasyon tekniği lazer ışınları yardımı ile uygulanır. Direk olarak tüylerin kök kısımlarına uygulanarak köklerin büyümesini önleyen bu epilasyon türü, cilt üzerine lazer ışığının teması şeklinde gerçekleştirilir.

Tüylerin kök bölgelerinde oluşan ısınma kökler üzerinde tahribata yol açarak tüylerin uzamasına engel teşkil eder. Böylelikle istenmeyen vücut tüyleri belirli bir zaman dilimi sonrasında kendiliğinden yok olur.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Vücut üzerinde tüylenme görülen birçok alanda uygulanmakta olan lazer epilasyon yönteminin, kullanım alanı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Tüylenmenin görüldüğü yüz bölgesi, sakal bölgesi, koltuk altı, genital bölge, bacak, sırt ve göğüs bölgesi gibi alanlarda farklı teknikler kullanılarak uygulanabilmekte olan Okmeydanı lazer epilasyon günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardandır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

1996 yılından bu güne dek hayatımızda yer alan lazer epilasyon her geçen gün yenilenerek bugünlere ulaşmıştır. Şimdilerde teknolojide en üst seviyede yer alan cihazlar yardımı ile tamamen ağrısız ve acısız olarak uygulanmakta olan Okmeydanı lazer epilasyon, fiyatları bakımından da değişkenlik gösterir.

Gün geçtikçe artan talep yoğunluğu, yeni üretilen teknolojik cihazların çeşitliliği, artış gösteren bölgesel tüylenmeler, uygulamanın gerçekleştirildiği alanın koşulları gibi detaylar göz önüne alınarak belirlenen fiyatlandırmalar epilasyon alanında oldukça değişir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Gün geçtikçe yenilenen teknoloji ile birlikte çeşitlilik göstermekte olan Şişli lazer epilasyon teknikleri kendi arasında da çeşitlenir. Çoğunlukla kişilerin ten renklerine göre değişkenlik gösteren bu çeşitlenmeler bölgesel olarak da değişikliğe uğrar.

Epilasyon alanında kullanılmakta olan diode,Alexandrite ve Nd:Yag lazer epilasyon cihazları bu çeşitliliği adlandırır. Bu cihazların doğru kullanımı için öncelikle kişinin cilt rengi, yapısı ve tüy dokusu detaylı bir şekilde incelenmelidir. Sonrasında uygulanacak olan Şişli lazer epilasyon işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir.

Alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken epilasyon uygulaması ruby lazer, foto epilasyon, gibi çeşitlerle de günümüzde yer alır. Dalga boyu kısa olarak bilinen ruby lazer ve tek bir dalga boyu ile uygulanan foto epilasyon da Şişli lazer epilasyon alanında sıklıkla kullanılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu