Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kayması Tedavisi

Göz Kayması Tedavisi

Göz kayması ameliyatı ileri derecede şaşılık durumlarında tercih edilen cerrahi bir yöntemdir. Hastalığın çözümü için tedavi edilmesi önemli olan bir durumdur.

Göz Kayması Ameliyatı

Göz kayması ameliyatı birçok hastanın başvurmuş olduğu bir cerrahi işlemdir. Özellikle ileri derecede göz kayması yetişkinlerin sosyal hayatlarında birçok zorluğa neden olabilir. Bir diğer adı ile şaşılık olan bu göz problemi bebek ve çocuklarda görme gelişimini engeller ve göz tembelliğini de beraberinde getirir.

Şaşılık tedavisi arasında en çok tercih edilen ilk yöntem gözlük ve egzersizdir. Gözlük egzersiz ya da kontakt lensler den fayda görmeyen hastalarda göz kayması ameliyatı tercih edilir. Şaşılık ameliyatı diğer ameliyatlara göre çok daha özen ve itina isteyen ve uzun süren bir ameliyattır.

Göz Kayması Kimlere Uygulanır?

Göz kayması özellikle doğuştan gelen bir rahatsızlıktır. İleri yaşlarda da aniden ortaya çıkabilen çift görme rahatsızlığı ile hastalar göz hekimlerine başvurabilir. Gebelik dönemi zor geçen uzun süreli doğum ya da erken doğum yapan annelerin bebeklerinde göz kaymasına rastlanabilir. Ayrıca yüksek ateşli hastalıklar ve nörolojik problemler de göz kayması meydana getirebilir.

Böyle hastalarda hekimler göz kayması tedavisi uygulanır. Göz kayması tedavisinin farklı yöntemleri vardır. Öncelikle gözlükle başlanır ardından göz egzersizleri veya kontakt lensler kullanılabilir. Uzun süreli tedaviye cevap vermeyen bu rahatsızlık için göz kayması ameliyatı tercih edilir.

Göz Kayması Tedavisi Yöntemleri

Göz kayması genel olarak doğuştan olduğu için bebeklikte farkedilen şaşılıkta gözlükle göz kayması tedavisi başlar. Bunu takiben göz egzersizleri yapılır. Göz kayması tedavisi ile birlikte İlerleyen yaşlara rağmen çocukta göz kayması ile ilgili herhangi bir olumlu gelişme yaşanmadığı takdirde göz kayması ameliyatına gidilir.

Göz kayması ameliyatı uzun süren ve son derece hassasiyet gerektiren bir ameliyattır. Özellikle 10 yaş altı çocuklarda ameliyat sonrasında görme ile ilgili son derece olumlu etki yaşanır. Göz kayması ameliyatı yetişkinlerde ameliyat sonrasında görme ile ilgili bir etki oluşturmaz. Göz kayması tedavisi erken yaşlarda son derece olumlu sonuçlar verir.

Göz Kayması Ameliyat Fiyatları

Göz kayması ameliyatı fiyatları işlemin yapılacak olduğu hastaneye göre değişkenlik gösterir. Göz kayması ameliyatı özel bir hastanede yapılacaksa belli bir ücrete tabi tutulur ve ayrıca ameliyatın yapılacak olduğu işlem de fiyatı belirleyecek olan unsurlar arasındadır. Göz kayması tedavisi öncesi fiyatlar öğrenilmelidir.

Özel hastanede göz kayması ameliyatı olacak olan hastalar sosyal güvenceleri ya da özel sağlık sigortası olması halinde ameliyat fiyatında indirimden faydalanır. Göz kayması ameliyatları devlet hastanelerinde sosyal güvencesi olan tüm hastalar için ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilen işlemdir.

Göz Felci Tedavisi Nedir? 

Göz felci özellikle ileri yaş grubunda görülen bir göz rahatsızlığı. Diyabet ve hipertansiyona bağlı olarak yaşlı kişilerde göz felci görülebilir. Bu durum genel olarak 6 ay içerisinde kendiliğinden düzelebilir. Ancak her hastada aynı sonuçla karşılaşılmaz.

Bu gibi durumlarda göz felci tedavisi uygulanır. Göz ve felci tedavisi için doktorun verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı ve göz kapağına günlük egzersizler yapılarak hastanın eski sağlığına kavuşması sağlanabilir.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Göz felci tedavisi hastanın durumuna ve hastaneye göre değişkenlik gösterir. Özel hastanelerde göz felci tedavisi belli bir ücret karşılığında yapılır. Sosyal güvencesi olan hastalar için indirim uygulanır. Ayrıca özel sağlık sigortası bulunan hastalar da özel hastanelerde indiriminden faydalanabilir. Göz felci tedavisi devlet hastanelerinde sosyal güvencesi olan hastalara ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Özel hastanede tedavi yaptıracak olan hastalar göz felci tedavisi ücretini hekimlerinden ya da hastaneden öğrenebilirler.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu