Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kayması Ameliyatı Nedir ve Yöntemleri Nelerdir?

Göz Kayması Ameliyatı Nedir ve Yöntemleri Nelerdir?

Göz kayması ameliyatı tek gözde veya iki gözde ortaya çıkan kayma problemine karşı uygulanan bir operasyondur. Yaklaşık 1 saat süren bu ameliyat sonrasında kontroller yapılır. Bazı ameliyatların tekrar edilmesi gerekebilir.

Günümüz tıp teknolojisi ile ameliyattan sonra göz kayması sorunu tamamen ortadan kalkar. Göz kayması ameliyatı sonrasında gözle ilgili bazı terapi ve egzersizler uygulanır.  Her yaş ve cinsiyete uygulanabilen bu işlem ile gözde kayma ve şaşılık sorun olmaktan çıkacaktır.

Göz Kayması Ameliyatı

Göz kayması ameliyatı gözü tutan kaslara uygulanan bir müdahaledir. Bu müdahale ile kasların güçlendirilmesi hedeflenir. Göz kayması ameliyatı ile göz küresine hareket kabiliyeti veren kasların normal konuma getirilmesi sağlanır. Yapılan müdahaleler olarak belirtilmektedir. Gözlerde paralellik sağlamak için bu işlem ameliyat ile yapılır.

Göz Kayması Kimlere Uygulanır?

Göz kayması tedavisi ve ameliyatı her yaştan ve her cinsiyetten bireye uygulanır. Göz kayması tedavisi ve ameliyatı için öncelikle doktorun tanı koyması gerekir. Gözlerdeki simetrinin sağlanamaması ve iç ve dış kaymanın ortaya çıkması durumunda doktor, ameliyat veya tedavi orderini uygular.

Göz Kayması Ameliyat Fiyatları

Göz kayması ameliyatında fiyat uygulama yapılan merkeze, hastanın yaş ve özelliklerine ve ameliyatı yapan doktora göre değişim gösterir. Göz kayması hafif olduğunda öncelikli olarak göz kayması tedavisi ile uygulanması durumu söz konusudur.

İleri derecede göz kaymasının tedavi şekli ise ameliyattır. Doktor hastayı muayene edecek ve bazı testler yaptıktan sonra ameliyata veya tedavi işlemi yapmaya karar verecektir. Bazı hastalarda ameliyatın tekrar edilmesi veya birden çok ameliyat yapılması gerekebilir.

Göz kayması Tedavisi Yöntemleri

Göz kayması halk arasında şaşılık olarak da bilinen bir rahatsızlıktır. Kalıtsal olarak ortaya çıkabilen göz kayması, ileriki dönemlerde kaza ve travma gibi sebeplerle de ortaya çıkabilir. Göz kayması tedavisi ameliyat ve bazı tedavi yöntemleri ile yapılır. Bu yöntemler hastanın yaşına, gözdeki hasar durumuna ve gözün yapısına göre değişim gösterir. Ameliyat ve tedavi planı doktor tarafından yapılan detaylı göz muayenesi sonrasında belirlenir.

Göz Felci Tedavisi Nedir?

Göz felci beyinden çıkan ve göz çevresinde bulunan kaslara gelen sinirlerin herhangi bir nedenle hasarlanması sonucunda ortaya çıkan göz hareket bozukluğudur. Yaşlı lokasyonda bulunan hastalarda göz felci altta yatan sebebe göre düzelme gösterir.

Özellikle şeker ve tansiyon hastalarında ortaya çıkan göz felci 6 ay içinde kendiliğinden düzelme gösterir. Ancak bu düzelme bazen tam olmayacaktır. Bu gibi durumlarda göz felci için şaşılık veya göz kapak düşüklüğü ameliyatı uygulanması uygundur. Bu ameliyat ve hastanın özellikleri doktor tarafından bir konsept olarak düşünülür ve ameliyat kararı verilebilir.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Göz felci tedavi fiyatları göz durumuna göre değişim gösterir. Göz felci problemi kronik hastalıklar sonucu ortaya çıkan bir durum olabilir. Bu sorunun altı ay içinde ortadan kalkması mümkün olabilir. Ancak bu tedavi sürecinin belirlenmesi için alanında uzman olan bir göz doktorunun detaylı bir göz muayenesi yapması şarttır. Göz felci yaşayan bir hastanın ilk yaşayacağı belirti göz kapağı düşmesidir.  Bu sorun ihmal edilmemesi gereken bir sorundur.

Göz sinirlerinden hangisinin zedelendiğini tespit etmek gerekir. Göz felci tedavi ameliyat fiyatları göz durumuna göre şekillenir. Muayene sonrasında göz felci sinir zedelenme dereceniz belirlenecek ve tedavi yöntemi uygulanır.

Ameliyat ve yapılacak olan işlemlere bağlı olarak fiyat netleşir. Göz felci ameliyatı, tedavi planı, tetkikler ve gözde ortaya çıkacak olan düzelme oranının tamamı uzman bir göz doktorunun muayenesi sonrası tespit edilir.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu