Sponsorlu Bağlantılar

Erkeklerde Görülen Sertleşme Sorunu

Erkeklerde Görülen Sertleşme Sorunu

Erkeklerde görülen sertleşme sorununda kullanılan ESWT yönteminin sertleşmeye kesin çözüm olduğunu söylemek mümkündür. Bazı durumlarda beklenmedik sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Bunun için tedavi yöntemleri uygulanır ve erkeklerin cinsel ilişki sırasında yaşadıkları sorunu ortadan kalkmış olur.

Tedavi yöntemlerine karar verirken hastanın sağlık durumu göz önünde bulundurulur ve gerekli olan tedavi doğru şekilde uygulanır. Bunun için mutlaka sertleşmeye kesin çözüm bulmak için uzman hekimlerden yardım alınması gerekir.

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

ESWT yöntemi ile birlikte sertleşme yetisini kaybetmiş olan hastalara şok dalga tedavisi uygulanır. Şok dalga tedavisi dünya genelinde kullanılan ve hayatımıza 2 yıl önce giren bir durumdur. Ayrıca penis protezi de bir diğer yöntemler arasında yer alır. Sertleşme sorunu çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bunlar psikolojikmen ve fiziksel olarak ele alınabilir. Yaşın ilerlemesi ve özellikle 30 yaş sonrasında görülmekte olan sorunların olduğunu söylemek mümkündür. 30 yaş sonrasında erkeklerin sıklıkla rastladığı ve tedavi için gerekli olan yöntemlere başvurduğu bir durum haline gelmiştir.

Penis Protezi Nedir?

Her 9 erkeğin birinde sertleşme sorunu görünür. Bu sertleşme sorunu kişilerin yaşamış oldukları nedenlere bağlıdır. Özellikle şeker hastaları, koroner hastalığı, karaciğer ve böbrek yetmezliği gibi sağlık sorunlarının oluşması durumunda ereksiyon yetisi kaybedilir. Ereksiyonun sağlanmadığı durumlarda cinsel ilişkide tamamlanmadan, sorunların açığa çıkmasına neden olur. Bu yüzden basit tedavi yöntemlerine başvurulur. Eğer tedavi yöntemleri işe yaramaz ise penis protezden yardım alınır. Penis protez ile birlikte penisin içinde var olan 2 süngersi haznenin içine protez yerleştirilir. Bu durumda sertleşmeye kesin çözüm bulmak için başvurulmuş olan yollardan bir tanesidir.

Penis Kırılması Belirtileri

Cinsel ilişki sırasında ereksiyonun aniden sonlanması genelde penis kırılması belirti verdiği anlamına gelir. Çünkü tam sertleşmenin olmadığı durumlarda birleşme oluşursa, erkeklerde penis kırılması görülebilir. Ortaya çıkan belirtilerin hemen fark edilmesi mümkündür. Bu yüzden uzman hekimden yardım almayı ihmal etmeyiniz. Uzman hekim tarafından gerekli olan tedavi yöntemleri uygulanmaya başlanır.

Ortaya çıkan penis kırılması belirti durumu ilk olarak ereksiyonun sonlanmasına neden olur. Zaten penis kırılması cinsel ilişki sırasında görülmeye başlar. Daha sonra şişlik, morluk ve penisin deri altında görülen kanlanmanın da olduğunu söylemek mümkündür.

ESTW Tedavi Yöntemleri

Hastaların yaşamış oldukları ereksiyon sorunu sonucunda basit bir şekilde tedavi yöntemlerine başvurulur. Hastalarda görülen penis kırılması belirtisi de göz önünde bulundurulur. Gerekli durumlarda müdahale edilebilir. Hastanın yaşadığı durum göz önünde bulundurulur ve uygun olacak şekilde seans sayısı belirlenir. Bu yöntem ile penisin 5 farklı yerlerine şok dalga tedavisi uygulanır. Şok dalga tedavisi ile birlikte penisin kan dolaşımı eski haline getirilir. Bu tedavi ile sadece penis sorunu yaşayan kişilere uygulanmaz.

Ayrıca iskemik kalp hastalığı içinde kullanılmıştır. İskemik hastalığında 10 yıldır kullanılmaya başlanmıştır ve penis sorununda ise 2 yıldır kullanılıyor. Uygulanacak olan yöntemin fiyatta değişkenlik göstereceğini unutmamak gerekir. Bunun için ilgili hastane ile iletişime geçerek ESWT tedavisi fiyatları hakkında bilgi alınız.

Eswt Tedavisi Fiyatları

ESWT tedavisi fiyatları için kesin bilgi verilmesi doğru değildir. Çünkü hastanelerin kendilerine göre belirledikleri fiyat listesi mevcuttur. Bununla birlikte sertleşme sorunu yaşayan kişilerin rahatsızlık durumları göz önünde bulundurulur. Şikâyet durumu göz önüne alınır ve uygun olan seans sayısına karar verilir.

Daha sonra seans sayısına uygun olan fiyat bilgisi hesaplandıktan sonra hastaya kesin olarak ESWT tedavisi fiyatları verilmiş olur. Uygulama kişiye özel yapılır. Bu nedenden dolayı kulaktan duyma laflarla işlemlerinize karar verip, gerçekleştirmemeye özen gösterin. Mümkünse önceden hastaneleri araştırıp ve kendileri ile iletişime geçerek, ortalama bir ESWT tedavisi fiyatları bilgisi almanız, daha sağlıklı kararlar almaya yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu