Sponsorlu Bağlantılar

Bulanık Görme Nedir ve Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Bulanık Görme Nedir ve Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Ciddi göz problemlerinin ardında yatan durumlardan biri bulanık görme olabilir. Migren ve baş ağrıları sonucunda, gebelik esnasında, katarakt nedeniyle ya da gözdeki kırılma sorunları sonucunda ortaya çıkabilen bir durumdur.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Günümüzde her yaş grubunda rastlanabilen bulanık görme, farklı durumlardan dolayı meydana gelebilir. Uzun süre kontakt lens kullanımı sonucu, bazı göz damlalarının kullanımı, operasyon sonrasında, katarakt gibi nedenlerden dolayı oluşabilir.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde gelişen teknoloji ve tedavi yöntemleri sayesinde bulanık görme basit tekniklerle iyileştirilebiliyor. Akıllı lens uygulaması, mercek kullanımı, cerrahi yöntemler uygulanabiliyor. Uygulanacak tedavi yöntemi bulanıklığın derecesine ve sebebine göre belirleniyor.

Katarakt Ameliyatı Ne Zaman Gerekir? Kimler Olmalıdır?

Katarakt ameliyatı, diğer tedavi yöntemleri işe yaramadığında devreye girer. Göz merceğindeki saydamlık %60 düzeyine geldiğinde ameliyat yapılmalıdır. Ciddi görme sorunu yaşayan hastalar mutlaka olmalıdır. Katarakt ameliyatı fiyatları sayesinde hastalar bütçe aşımı yaşamadan operasyon yaptırabilirler.

Katarakt Nasıl Oluşur?

Katarakt, göz merceğinde meydana gelen bir görme bozukluğudur. Göz bebeğinin arkasında yer alan görme merceğinde matlık oluşur. Oluşan matlık net görmeyi engelleyerek mercekte kesiklikler oluşmasına neden olur. Oluşan kesikler katarakt olarak bilinir.

Katarakt Belirtileri Nelerdir?

Kataraktın pek çok belirtisi vardır. Bulanık ve soluk görme, uzağı ve yakını rahat görememe, baş ağrısı ve göz yorgunluğu, güneşe çıkınca gözlerde kamaşma gibi belirtiler meydana gelebilir.

Katarakt Türleri Nelerdir?

Kataraktın konumuna göre türleri vardır. Doğuştan katarakt, lens kenarını etkileyen katarakt, lens arkasını ve merkezini etkileyen katarakt olarak bilinir. Uygulanacak tedavi yöntemi kataraktın türüne göre belirlenir.

Katarakt Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Kataraktın ilerleme seviyesine göre ameliyat çeşidi belirlenir. Cerrahi ya da lazerle ameliyat mümkündür. Günümüzde çoğunlukla lazerle tedavi uygulanır. Katarakt ameliyatı fiyatları ameliyatın çeşidine göre değişir.

Katarakt Ameliyatım İçin Hangi Mercek Uygun?

Katarakt ameliyatında kullanılan mercekler hastadan hastaya göre değişir. En uygun mercekler FDA onaylı ve doğal göz yapısına uygun olanlardır. Merceğin kalitesi ne kadar iyi olursa ömrü de o kadar uzun olacaktır.

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Günümüzde çoğunlukla 45 yaş üzerinde yapılan katarakt ameliyatı fiyat bakımından her bütçeye uygundur. Katarakt ameliyatı fiyatları tedavi yöntemine, uzman hekime ve kliniğe göre değişebilir. Tedavi yöntemi daha ileri olan durumlarda fiyatlar daha yüksektir.

Akıllı Lensin Yararları ve Avantajları Nelerdir?

Akıllı lensler uygulama ve kullanım yönünden pek çok avantaj sunar. Acısız ve ağrısız uygulanan bu tedavi yöntemi ömürlük kullanıma uygundur. Görme düzeyinin en net seviyeye çıkmasını sağlar.

Akıllı lens tedavisi çoğunlukla katarakt için uygulanır ve akıllı lens fiyatları uygulanacak göz problemine göre değişir. Gözlük kullanmak istemeyen kişilerde, miyop, hipermetrop ve astigmat sorunu olanlarda da uygulanabilen bir tedavidir.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı lens, katarakt tedavisinde, gözlük kullanmak istemeyen bireylerde, kırma kusurlarında uygulanır. Göz içine uygulanan lens uygulaması lazer tekniği ile yapılır. Akıllı lens fiyatları, göz problemine göre değişir.

Akıllı Lens Uygulamasının Zararları veya Yan Etkileri Var Mı?

Akıllı lens uygulaması göz içine kornea üzerine uygulanır. Akıllı lenslerin göze herhangi bir zararı yoktur. Göz alışana kadar hafif bulanıklık yan etki gösterebilir.

Akıllı Lens Fiyatları

Günümüzde en sık tercih edilen göz içi tedavilerinden biri de akıllı lenslerdir. Akıllı lens fiyatları, lensin kalitesine, uygulama tekniğine, uzman doktora ve göz problemine göre değişkenlik gösterir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu