Sponsorlu Bağlantılar

Amena Musa rüzgarı

Amena Musa rüzgarı

 

 

Alwan festivalinde Amena Musa rüzgarı esti.

 

Katarlı ünlü fenomen, aşçı ve şef Amena Musa, iş dünyasındaki başarısından sonra Katar yemek kültürünü dünyaya tanıtmak için kolları sıvadı.

 

Sheraton Grand Doha Resort bünyesinde Al Hubara restoranda görücüye çıkan Katar Mutfağı, dünyaca ünlü katılımcılardan tam not aldı.

 

Tatlı yapımında adından söz ettiren ünlü şef,  nev’i şahsına münhasır olarak kendi özel tarifi olan Safranlı Keki’ni katılımcılara sundu. Amena Musa, Katar’da pek çok kahvecide kendine yer bulan ve talep gören Safranlı Keki’ni Alwan festivalde de sunarak Katar kültürünü yayarken kendi sevilen tarifleri için de yer ayırmayı ihmal etmedi.

 

Kabli, Buhari ve Yağmaş gibi Hicaz yemeklerindeki bilgisi ve başarısıyla ünü her geçen gün artan şef Amena Musa, Safranlı Keki ile bilinmektir. Kendisine ai tolan Safranlı Kek bugün birçok kahvecinin menüsünde bulunmaktadır.

 

Katar kültürünü “dikkatlice düşünülmüş yemekler” başlığı altında kategorize bir dizi yemekle tanıtmayı amaçlayan We Cafe direktör şefi Hassan Abdullah al-Ibrahim ve ekibi, bu tanıtım serüveninde Katarlı ünlü fenomen, aşçı ve şef Amena Musa’ya sık sık yer verdi.

 

Katar mutfağının tanıtımı kapsamında Al Hubara restoranında yapılan organizasyonda sadece benzersiz ve yenilikçi tariflerin yer aldığı Katar mutfağı değil aynı zamanda ülkede adından sıkça söz ettiren 6 sanatçının işlerine de yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu