Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Lens Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Akıllı Lens Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Akıllı lens, göz içinde bulunan merceğin yerine yerleştirilen bir yapay mercektir. Akıllı lens fiyatları merceğin markasında göre farklı olabiliyor. Katarakt sorunu olanlara bu lensler uygulanabilir. Genel olarak gözündeki sorunlar ileri derece olan kişiler için de uygundur. Daha önce lazer operasyonu geçirmiş ve merceği sonradan deforme olmuş kişiler için de uygun olan ürünlerdir.

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lensler günümüzde yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu lensler ile işlevini yitiren ya da yitirmeye başlayan doğal mercek değiştiriliyor. Akıllı lens fiyatları bu merceğin markasının ne olduğuyla bağlantılıdır. Kaliteli mercekler tercih etmenin önemi büyüktür.

Ameliyatın yapılacağı sağlık merkezi, hastane kendi fiyat politikasına sahip olduğundan fiyatlar farklılık gösterir. Aynı zamanda hizmet alınan doktor da akıllı lens fiyatları ve ameliyat ücreti konusunda etkilidir.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Görüşünde bulanıklık meydana gelen kişiler günümüzde oldukça fazladır. Bu durumun neden ortaya çıktığı ise birçok farklı unsura bağlı olarak değişir. Kişilerde meydana gelen göz hastalıkları nedeni ile bulanık görme oldukça fazla ortaya çıkıyor.

Hastaların görüşünde meydana gelen bulanıklığı gidermek amacıyla birçok durumda işlem yapılabiliyor. Özellikle katarakt ameliyatında bulanık görme giderilebiliyor. Aynı zamanda miyopi, hipermetrop ve benzeri hastalıkların olması durumunda da yapılır. Genel olarak göz hastalıklarından kaynaklı olsa da farklı sağlık sorunları da bulanık görüşe neden olur.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bulanık görüşün tedavi edilmesinde farklı yöntemler kullanılır. Bu noktada asıl önemli olan şey soruna neyin neden olduğudur. Bulanıklığa neden olan şey miyopi, hipermetrop, astigmat gibi hastalıklar ise gözlük ve kontak lens kullanılabilir.

Aynı zamanda göz çizdirme işlemi de yapılabilir. Bulanık görme problemine katarakt neden oluyor ise ameliyat ve akıllı lens kullanımı ile sorun giderilebilir. Aynı zamanda basit rahatsızlıklardan kaynaklı olması halinde göz damlası ve benzeri ilaçlar kullanılabilir. Görüldüğü üzere bulanık görmenin çok sayıda tedavisi vardır.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarakt, göz içerisinde yer alan merceğin hem yaşlanmaya hem de çeşitli sağlık sorunlarına bağlı olarak saydamlığını yitirmesi sorununa denir. Bu rahatsızlığa sahip olan kişilerin görüşünde bulanma ve benzeri problemler olur. Farklı katarakt ameliyatı fiyatları ile yapılan operasyon ile gözdeki matlaşan mercek yerine yapay bir mercek takılır. Bu mercek ile kişinin görüşü düzelir. Katarakt ameliyatı günümüzde birçok insan için uygulanan başarılı bir cerrahi işlemdir.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Katarakt ameliyatı fiyatları hem ameliyatta kullanılan merceğe hem de işlemi yapan doktora, ameliyatın yapıldığı sağlık kurumuna bağlı olarak değişir. Ameliyat iki farklı günde yapılır. Çünkü tek seferde bir göz için işlem yapılabilir.

Katarak ameliyatı için genel olarak 10 dakika süre yeterlidir. İlk göz ameliyatı bittikten sonra genellikle 1 hafta sonra diğer göz için işlem yapılır. Lokal anestezi sonrası eski mercek çıkarılır ve yerine yenisi takılır. Bu noktada merceğe göre katarakt ameliyatı fiyatları değişebilir.

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Katarak ameliyatıyla ilgili en fazla merak edilen konulardan bir tanesi katarakt ameliyatı fiyatları oluyor. Genel olarak sabit bir fiyat söz konusu olmadığını belirtmekte fayda var. İlk olarak operasyon sırasında kullanılacak olan akıllı lensin, merceğin markası bu noktada etkilidir.

Aynı zamanda hangi sağlık kurumundan hizmet alındığına bağlı olarak da ödenmesi gereken ücretler değişken oluyor. Gözde bulunan doğal mercekte çeşitli sebeplerden dolayı matlaşma durumu meydana gelebiliyor. Böyle bir durumda yapılan ameliyata katarakt denir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu